Де розмістити камін

За місцем розташування у приміщенні каміни можна розділити на вбудовані в стіну, прибудовані та острівні. Вбудований камін можна встановити, тільки в процесі спорудження будинку. Топка і димар такого каміна вбудовані в стіну. Його перевага полягає в тому, що він займає невелику площу приміщення.

Функціональну частину прибудованого каміна приховують за фальш-стіною. Такий камін можна встановлювати вже після споруди будівлі. Ідеально буде встановити такий осередок по центру стіни так, щоб з боків від нього залишалося не менше метра вільного простору з кожного боку. Можна, звичайно, викласти прибудований камін в кутку кімнати, тоді він зможе обігріти відразу три приміщення, але не так якісно.

Острівний камін доцільніше поміщати у великих за площею приміщеннях, так як він займає багато місця. Він відкритий з усіх боків виглядає дуже ефектно, якщо правильно вписати його в інтер’єр. При встановленні, необхідно зробити так, щоб до порталу, який слід звернути в центральну частину кімнати, був вільний доступ повітря. Поруч з вогнищем має бути вільне місце, для організації зони відпочинку. Звичайно, при відпочинку біля каміна повинен добре проглядатися вогонь.

Дуже важливо з’ясувати, чи витримає ваша підлога навантаження опалювального агрегату, так як вага приладу зазвичай досягає високих показників. Підлога повинна бути зроблена із залізобетонних плит, хоча ще не факт, що вона зможе витримати таке навантаження. Якщо є небезпека обвалу, то необхідне посилення міжповерхового перекриття. Якщо підлога в будинку дерев’яна, то камін можна встановити тільки на першому поверсі. У кожному з випадків, необхідно проконсультуватися з фахівцями й заручитися дозволом міської комісії на споруду приладу опалення. Якщо з якоїсь причини ви не можете встановити вдома камін, але у вас величезне бажання, то виходом із цієї ситуації може бути купівля фальш каміна. Такий осередок, звичайно, марний в плані опалення будинку, але зате дуже вдало доповнить його інтер’єр.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *