Фундамент для каміна

Камін в наш час модна тенденція. А що робити якщо є вже побудований будинок, а каміна в ньому немає, але його дуже хочеться побудувати? На якій підставі будувати сам камін? Беремо справу в свої руки. Розберемося як спорудити фундамент для каміна в своєму будинку.

Матеріал споруди

Фундамент під камін слід викладати на міцній основі з використанням таких матеріалів, як бетон, вапняк, цегла або бут. Якщо будівництво ведеться на вологому грунті, то в якості будматеріалу краще використовувати бетон, цегла-залізняк (він не схильний до руйнування під дією вологи в грунті) або бутовий камінь.

Готуємо майданчик

Вибираючи розмір фундаменту для каміна пам’ятайте, що він повинен бути ширше підстави каміна на 50мм з кожного боку. Врахуйте ще важливий факт – між фундаментом будинку і фундаментом каміна необхідно забезпечити проміжок у 50мм (пізніше він буде засипаний піском). Спорудження фундаменту починається з риття ями-котловану, глибина якої залежить від умов грунту під будинком. Фундамент для каміна, як правило, закладають на ту ж глибину, що і фундамент будинку. У ряді випадків глибина закладення може бути зменшена. Дно ями-котловану необхідно вирівняти і ретельно утрамбувати. Якщо грунт слабкий, то при трамбування можна підсипати щебінь – це зміцнить основу.

Виконуємо кладку фундаменту для каміна

Для кладки допустимо використовувати розчин наступного складу: на одну частину цементу може припадати від трьох до шести частин піску. З міркувань економії припустимо застосовувати при кладці складні або змішані розчини. Кладку фундаменту для каміна закачують коли до рівня підлоги залишається близько 150мм (це приблизно подвійна висота цеглини). Вкрай рекомендується перевірити отримане спорудження рівнем на горизонтальність і при необхідності провести вирівнювання за допомогою цементного розчину.

Виконуємо гідроізоляцію

Для гідроізоляції каміна, на фундамент кладеться два шари руберойду, а потім викладається ще 2 ряди цегли. Таким чином висота фундаменту практично стає врівень з фпідлогою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *