Мармур

Мармур ( marmor – з старогрецької мови «блискучий камінь» ) – це унікальний, природній камінь з дивовижними властивостями, який вперше почали використовувати давні греки. Він застосовувався перш за все, як будівельний і оздоблювальний матеріал. Цей камінь використовували у будівництві і дизайні таких величних і грандіозних пам’ятках античної архітектури, як: Парфенон, храм Зевса, храм Артеміди (який, до речі, є одним із семи чудес світу) та багатьох інших. Він здатний віддзеркалювати світло, що створює дивовижний колорит.

Досвід його використання продовжили римляни, оздоблюючи мармуром палаци імператорів, будинки патриціїв, облицьовуючи лазні і VIP-ложа колізеїв. Відомий на весь світ, білий каррарський мармур був знайдений саме в ті часи і використовується і по нині. Наші предки теж не пасли задніх у цій сфері. Білий карпатський мармур прикрасив чимало київських золотоверхих храмів і петербурзьких царських резиденцій.

Науковою мовою – це метаморфічна гірська порода, що утворилася внаслідок процесу перекристалізації доломіту або кальциту. Колір цьому каменю задають домішки, які в ньому присутні, наприклад: якщо мармур зелений – то він містить залізовмісні силікати (зелений мармур видобувають в українських горах Карпатах), коли ж він має червоне забарвлення то в ньому є окис заліза. Камінь поділяється на дві основні групи:

1. Кристалізований – це хороший за якістю мармур.

2. Частково кристалізований – це мармуровидні вапняки.

За своєю структурою, мармур, як і граніт, поділяється на такі типи:

1. Дрібнозернистий – це найкращий мармур, оскільки він є більш міцним і довговічним.

2. Середньозернистий – крихкіший ніж попередній, але значно доступніший за ціною.

3. Грубозернистий – слабший, дешевший і поширеніший ніж попередні види.

За однорідністю, камінь поділяється на два типи:

1. Рівномірно-зернистий – це коли відстань від одного кристалу до іншого, більш-менш однакова.

2. Нерівномірно-зернистий – це тоді, коли проміжок між сусідніми зернами неоднаковий, хаотичний.

За своїм природнім малюнком, мармур поділяється на три типи:

1. Мозаїчний.

2. Зубчасто-мозаїчний.

3. Зубчастий.

Найбільші запаси мармуру на землі, близько 80-ти відсотків, знаходяться на території Туреччини. На території України його видобувають в трьох місцях: в Карпатах, в Криму і на Донбасі. Відмінності цієї породи від інших, полягають, найперше у таких її перевагах:

1. Зручність і легкість обробки. Завдяки цьому, мармуром можна не лише облицьовувати певні приміщення, а також створювати такі твори мистецтва – як скульптури. Ця його властивість допомагає втілити його в будь-яку дизайнерську форму, розмір і вигляд.

2. Морозостійкість. Ця риса дозволяє використовувати його в облицюванні балконів і терас.

3. Водонепроникність. Так як і граніт, мармур є щільним і не пропускає рідину, а таке явище, як мікротріщини на його поверхні, взагалі виключене.

4. Топки дозволяють зберігати чудову термостійкійсть в камінах.

5. Бактерицидність. Мармур містить пори, що сприяє хорошому мікроклімату і меншому розвитку бактерій і грибків.

Мармур є не таким міцним і довговічним, як граніт, але його кольорова гама і зручність обробки значно вищі. Дзеркально-кольоровий блиск мармуру у вашому домі, створить неабияку чарівність, життєрадісну панораму і розкіш. Його використовували і використовують виключно всі прошарки суспільних верств: королі, імператори, президенти, середній клас і звичайні громадяни. Він чудово сяє, як в королівському палаці прикрашеному золотом, рубінами і вишуканими дорогоцінними тканинами – відображаючи їхнє зображення, так і у вашому каміні – віддзеркалюючи живий танець помаранчевих вогнів. Завершуючи нашу розповідь про цей прекрасний камінь, хотілося б зазначити, що мода дуже швидко міняється. Облаштувавши своє помешкання відповідно до неї, ми порадіємо якийсь час, згодом вона зміниться, а ваш дім залишиться колишнім. Тому порадимо обрати вічний, сяючий камінь, якому не страшні зміни вологості, температури, ну і звісно – моди. Красивий і вічний камінь – вічно модний.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *