Як встановити камін вдома

Так як останнім часом популярність камінів постійно набирає обертів, ми не можемо не обійти увагою тему їх монтажу. Найпоширеніший і простий у монтажі вид камінів – металевий камін заводського виробництва, більш трудомісткий в споруді – кладочний камін. Який з них вибрати – питання непросте і вимагає пояснень. Наведемо ряд прикладів і порад, які допоможуть Вам в подальшому вирішити, як встановити камін у своєму будинку.

Металевий камін набагато легший кладочного і має більш широкий спектр застосування у зв’язку з цією свєю властивістю. До заводських металевих камінів необхідно заздалегідь придбати модульний димар відповідного діаметру. Число модулів індивідуальне і залежить від висоти Вашого димоходу. Якщо при будівництві будинку вже були споруджені димоходи, то підключити камін до них можна за допомогою кутових модулів. Кути вигину таких секцій димоходів бувають 90 градусів чи 45 градусів. Запам’ятайте, що найкращий перетин труби димоходу каміна – круглий. У трубі з прямокутним перетином відбувається завихрення потоку диму і нагрітого повітря, що призводить до зменшення тяги.

Для збільшення тяги створені спеціальні пристрої – флюгери і дефлектори. Вони досить широко представлені на ринку.

Якщо ви збираєтеся встановлювати камін з підвищеним ККД (а такі теж є в продажу), то придбайте додатково електричний вентилятор-димосос з регулятором. Це необхідно для забезпечення гарної тяги, так як температура димних газів у такого каміна нижче, ніж у його менш технологічного побратима.

Якщо у Вашому будинку вже є димар, то зручніше і простіше встановити камін із закритою металевою топкою. Якщо ж ви будуєте новий заміський будинок, то доцільно організувати кладочний камін і викласти на ньому кам’яну трубу (якщо камін в будинку будується, що називається з нуля, приділіть належну увагу виготовленню камінного фундаменту – це відповідальний момент).

Даний спосіб з будівництва кам’яної труби не підійде для каміна з металевою топкою через велику вагу димоходу (він може бути більше двох тонн). Якщо ж споруджувати допоміжні опорні конструкції для зведення кам’яного димаря металевого каміна, то ціна питання буде вище, ніж якщо побудувати кладочний камін. Врахуйте цей факт.

Отже, в рамках даного матеріали ми привели деякі поради, як встановити камін в будинку. Вибирати і вирішувати що і як будувати в кінцевому підсумку доведеться Вам. Але, роблячи свій вибір, згадайте про прочитане і застосуєте отримані знання!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *