Як вибрати топку

Каміни з відкритою топкою
Коли ми чуємо чарівне слово «камін», то найчастіше уявляємо собі класичну англійську модель з відкритою топкою. Незважаючи на зовнішню масивність і грунтовність, такий камін найчастіше використовується в якості декоративного елемента. Завдяки швидкості прогону повітря житлового приміщення і простоті конструкції, відкрита топка може гарантувати прогрів приміщення за дуже короткий термін. Однак, на жаль, зберігати тепло вона не в змозі. За розрахунками теплотехніків, відкриті каміни мають невеликий коефіцієнт корисної дії – приблизно від 15 до 25%. Частково це обумовлюється тим, що регулювання процесу згоряння у таких моделей відсутня. Такий осередок дає тепло лише до тих пір, поки горять поліна чи інші види палива. Крім того, відкритий камін працює при вільному доступі повітря і має досить великий перетин димохідної труби для виходу згорілих газів. Через це і відбуваються значні тепловтрати. Велика частина теплого повітря просто відлітає в трубу разом з димом. До того ж, при виготовленні топок для таких камінів часто використовується вогнетривка цегла, який є досить теплоємності матеріалів і віддає тепло набагато гірше, ніж, наприклад, метал.

І, тим не менше, для естетів, люблячих насолоджуватися незабутнім танцем язиків полум’я, всі ці недоліки відкритих топок відходять на другий план. Адже у таких традиційних камінів є одна незаперечна перевага – вони дозволять Вам милуватися видом полум’я без всяких, нехай навіть прозорих, перепон. Адже, якщо замислитися, то вогонь – це не тільки засіб для опалювання приміщення, але й непереможна стихія, що є для багатьох символом свободи і незалежності. Тому люди, що віддають перевагу відкритим камінів, дотримуються особливого стилю життя і цінують красу.

Багато покупців турбуються, що з відкритої топки дим буде проникати в кімнату і бруднити зовнішню обробку каміна. Повірте, що коли фахівці встановлять Ваш камін за всіма правилами з дотриманням необхідних пропорцій, Ви будете повністю застраховані від таких неприємностей. Вам залишиться тільки влаштуватися зручніше в своєму кріслі навпроти вогню і зануритися в приємні роздуми і мрії.

Перед тим, як зупинити свій вибір на такій моделі, Вам також необхідно знати, що відкритий камін розтоплюється тільки твердим паливом. Оптимальним варіантом є сухі поліна з листяних порід деревини. Справа в тому, що палаючі поліна з хвойних дерев дуже іскрять, видають сильний тріск і залишають нальоти сажі, що засмічує димохід каміна. Крім традиційних дров, для таких камінів цілком підійде гранульоване паливо, виготовлене з екологічно чистих і безпечних матеріалів.

Каміни із закритою топкою
У наше століття технічного прогресу і високих технологій каміни із закритими топками починають поступово витісняти каміни відкриті. Це не дивно, адже ці сучасні агрегати, на відміну від класичних камінів, здатні зробити процес горіння більш тривалим і ефективним. І це далеко не єдине їх перевага.

По-перше, каміни із закритими топками дуже економічні, тобто здатні мінімізувати витрати палива. У порівнянні з відкритими моделями, їх коефіцієнт корисної дії набагато вище – коливається в межах 65-80%. Крім того, багато з цих сучасних пристроїв оснащені системою контролю за процесом горіння і виготовлені з чавуну і вогнетривкої сталі, – матеріалів, здатних надовго зберігати тепло. У разі закритої топки відбувається повне згоряння дров: вугіль не залишається, а зола зсипається в спеціальний знімний лоток. Таким чином, вигода стає очевидною: вибираючи камін із закритою топкою, Ви отримуєте набагато більше тепла при мінімальному витраті дров.

Ще однією перевагою закритою чавунної топки є безпека її роботи. Дверцята з жаростійкого керамічного скла надійно захистить Вас від диму, сажі, вугілля і іскор. Такий камін, на відміну від відкритого, Ви зможете сміливо залишати без нагляду. Для цього достатньо попередньо щільно закрити дверцята топки і відрегулювати тягу колосникових заслінкою і шірбером.

Дивно, але зараз закриті каміни вже можуть посперечатися з відкритими і з точки зору видовищності процесу горіння. Гранично-вивірена функціональна організація закритої топки не заважає насолоджуватися процесом горіння, а, навпаки, лише підкреслює красу живого вогню. Відчуття об’ємного горіння підтримується і різноманітними варіантами облицювань, які можуть бути виконані в різних стилях: від авангарду до модерну.

До численних достоїнств сучасних закритих топок можна віднести їх порівняно невелика вага – від 150 кг. Як Ви бачите, каміни із закритими топками за своєю конструкцією та ваговій категорії ближче до пічкам «буржуйки», ніж до відкритих камінів, які можуть важити 1,5 тонни. Зручно і те, що Ви зможете використовувати таку топку багаторазово при переплануванні приміщення. Ну і, нарешті, остання властивість закритих топок, яке завдає відкритим домівок вирішальний удар. Справа в тому, що закрита топка легко перетворюється на відкриту, якщо на ній встановлений підйомний механізм.

Одним з найважливіших елементів топки є її дверцята. Вони виробляються з вогнетривкого кварцового скла або крісталлокерамікі, що витримують температуру до 800oC. Вогнетривке скло, залежно від моделі топки, може бути плоским, округлим), багатогранним або складатися з двох стулок. У всіх моделей чавунних топок дверці відкриваються вбік, а ряд моделей додатково забезпечений механізмом, що піднімає дверцята вгору, що в повній мірі дозволяє насолоджуватися живим полум’ям.

В залежності від методу установки, склокерамічна дверцята можуть відкриватися убік або підніматися вгору за допомогою системи противаг. Існують моделі топок для центральностоячих камінів з усіма чотирма прозорими стінками. Варто Вам підняти їх, і вийде практично первісний осередок. Відзначимо, що розрізняють три типи ліфтових механізмів для каміна: ланцюговий, важільний і на основі сталевих тросів. Найбільш надійним вважається тросовий механізм, він менше всього засмічується сажею і надійніший.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *